Dzień Matki: brylanty i perły

Pomysły na prezenty na Dzień Matki: Mama i córka w takich samych kolczykach
Czy szukacie już pomysłów na prezenty na Dzień Matki? Jeśli zastanawiacie się nad biżuterią polecamy postawić na klasykę: brylanty albo perły. Chociaż nie zgadzamy się ze zdaniem Marilyn Monroe, że brylanty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety to zdecydowanie stwierdzamy, że są czymś wyjątkowym. To samo dotyczy pereł.

Diament  to węgiel, który został skrystalizowany pod wielkim ciśnieniem i wysoką temperaturą w ziemi na głębokości między 130 a 300 kilometrów. W 2011 roku krajami, wśród których odnotowano największe wydobycie diamentów były Rosja, Botswana, Demokratyczna Republika Konga, Kanada, Angola, Zimbabwe, Australia i Południowa Afryka. Większość szlachetnych diamentów używanych w jubilerstwie jest bezbarwna lub biała. Zdarzają się jednak też kolorowe: żółte, brązowe, różowe, niebieskie lub zielone. Diamenty uzyskują swoją świetlistość i blask poprzez przycinanie i szlifowanie. Oszlifowane diamenty używane w jubilerstwie noszą nazwę brylantów. Są najtwardszym znanym materiałem. Brylanty mierzy się w karatach. Jeden karat odpowiada wadzę 0,2 grama.

Pomysły na prezenty na Dzień Matki: Kolczyki z brylantem w 14 Karatowym (585) złocie marki Studex
Brylanty są symbolem długowieczności, ponadczasowości i niezwykłości. Te właśnie cechy czynią je idealnym prezentem na Dzień Matki. Pozostałe kamienie szlachetne nie pojawiają się tyle razy w muzyce jak brylanty. W 1971 Shirley Bassey śpiewała tytułową piosenkę do filmu o Jamesie Bondzie “Diamenty są wieczne” (“Diamonds Are Forever”),  natomiast w 1953 Marilyn Monroe wykonała “Diamonds Are a Girl’s Best Friend”. Utwór Pink Floydów “Shine On You Crazy Diamond” z 1975 był hołdem dla byłego leadera zespołu  Rogera Keitha “Syda” Barretta. Singiel “Diamonds” Rihanny trafił na pierwsze miejsca list przebojów w wielu krajach w latach 2012/2013.

Studex oferuje trzy różne wzory kolczyków z brylantami do przekłuwania w System75. Są to brylanty w pazurkach z 14K (585) żółtego złota. Okrągłe kamienie o szlifie brylantowym występują w wersji 0.03 karata, 0.05 karata, albo 0.08 karata na kolczyk. Ich średnica to 2 mm, 2.4 mm lub 2.8 mm. Ich sugerowana cena sprzedaży za parę to od 109 do 289 Euro. Dostępne w Studex Poland na zamówienie. Te ekskluzywne kolczyki dodadzą błysku każdej kobiecie. Świetnie też prezentują się jako drugie kolczyki w uszach powyżej tradycyjnych dziurek.

Pomysły na prezenty na Dzień Matki: Perłowe kolczyki w oprawie pełnej lub w pazurkach marki Studex
Perły również są doceniane od tysięcy lat w różnych kulturach. Naturalne lub dzikie perły są naturalnym produktem, który rośnie bez ludzkiej interwencji. Istnieją również perły sztucznie hodowane, które dominują obecnie w jubilerstwie.

Pomysły na prezenty na Dzień Matki: Perłowe kolczyki ze Studexu
Studex oferuje całą gamę kolczyków z perłami do przekłuwania w System75. Poza jednym wzorem z 14K (585) żółtego złota, pozostałe kolczyki z perłami są wykonane z hipoalergicznej, pozłacanej stali chirurgicznej. Posiadamy perły w oprawie pełnej, pazurkach i bez oprawy o średnicy od 2 do 5 mm. Ich sugerowana cena sprzedaży to ok .30-40zł za parę ze stali chirurgicznej lub ok. 150zł za model w 14K złocie. Kolczyki te są dostępne u partnerów firmy Studex.

Kolekcja Sensitive marki Studex, która skierowana jest do osób z przekłutymi uszami zawiera kolczyki z syntetycznymi perłami o średnicy od 3 do 10mm. Również są wykonane z hipoalergicznej, pozłacanej stali chirurgicznej. Kosztują ok. 25 zł za parę.

Na Dzień Matki mamy i córki mogą zdecydować się na takie same kolczyki: mini brylanciki lub perełki dla córek i większe brylanciki lub perełki dla mam.

Na naszym Pinterest “Dzień Matki: Brylanty i Perły” znajdziecie więcej pięknej biżuterii z brylantami lub perłami oraz kilka pomysłów na drobne podarunki, które można wykonać samodzielnie.

Życzymy wszystkim mamom szczęśliwego Dnia Matki! Abyście każdego dnia – jak śpiewa Rihanna – lśniły jak diamenty 😉

Happy Mother's Day to All Mothers from Studex

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube