Przewodnik po materiałach

W trakcie wyboru kolczyków dobrze jest zwrócić uwagę na najlepsze materiały wysokiej jakości. Wybierając wysokiej jakości materiały dla nowo przekłutych uszu zapewnisz im szybszy proces gojenia. Ponadto unikając materiałów niespełniających norm nie ryzykujesz reakcji alergicznych. Zazwyczaj zalecamy unikać kolczyków z materiałów zawierających metale ciężkie takie jak ołów, kadm czy kobalt. Partnerzy Studex® z pewnością doradzą Ci w tej kwestii.

Najleprze materiały dla kolczyków firmy Studex
Kolczyki firmy Studex wykonane są z następujących materiałów:

  • 18 karatowe złoto (750), w białym lub żółtym złocie
  • 14 karatowe złoto (585), w białym lub żółtym złocie
  • tytan
  • chirurgiczna stal nierdzewna

Wszystkie kolczyki firmy Studex są hipoalergiczne, zawierają bezpieczną ilość niklu i są pozbawione ołowiu, kadmu i kobaltu. Spełniają normy Unii Europejskiej i FDA (U.S. Food & Drug Administration).

Co oznacza bezpieczna zawartość niklu?
W dzisiejszych czasach nikiel można znaleźć w różnego rodzaju przedmiotach, takich jak biżuteria, oprawki okularów, zegarki na rękę, zamki błyskawiczne, guziki, sprzączki czy też nożyczki. Każdy metal zawiera nikiel oraz inne materiały. Nikiel można znaleźć nawet w sałacie czy czekoladzie. Ponieważ niektóre osoby są uczulone na nikiel, dyrektywa UE reguluje jaka ilość niklu tygodniowo może mieć kontakt ze skórą. W przypadku kolczyków jest to maximum 0.2 mikrograma na centymetr kwadratowy tygodniowo ( 0.2 milionowa grama). Wszystkie kolczyki firmy Studex znajdują się zdecydowanie poniżej tej granicy i w związku z tym ich zawartość niklu jest bezpieczna.

Czym jest “chirurgiczna stal nierdzewna”?
Studex używa nierdzewnej stali chirurgicznej o oznaczeniu 316L. Tak jak każda inna stal zawiera ona nikiel. Jednakże szybkość uwalniania niklu w naszych kolczykach mieści się zdecydowanie poniżej granicy wyznaczonej przez dyrektywę UE, co sprawia, że jest to produkt z bezpieczną zawartością niklu i doskonały zarówno do przekłuwania jak i noszenia. Tę stal stosuje się również w celach medycznych, takich jak implanty chirurgiczne, które pozostają w organizmie człowieka przez całe życie, bez żadnych szkodliwych skutków ubocznych.

Co w odniesieniu do 14-karatowego oraz 18-karatowego złota oznaczają odpowiednio numery 585 oraz 750 ?
Pierwotnie czystość złota mierzono w karatach. W systemie metrycznym, wartości te zostały następnie wyrażone w częściach tysięcznych. Numery 585 i 750 na przykład odnoszą się do ilości czystego złota na 1000 części stopu dla wagi (nie objętości). W przypadku 14 karatowego złota, 585 z pośród 1 000 gramów stopu to czyste złoto, natomiast dla 18 karatowego złota, 750 z 1 000 gramów (3/4) stopu to czyste złoto. Im wyższa czystość złota, tym głębszy jest kolor złota.

Żółte złoto to stop zawierający czyste złoto, srebro oraz miedź. Stosunek tych materiałów określa jego kolor.

Określenie białe złoto odnosi się do stopów, które oprócz czystego złota zawierają inne białe metale, takie jak pallad czy srebro. W zależności od stosunku użytych materiałów, otrzymuje się kolory od blado białego do szarego.

Wszystkie kolczyki firmy Studex wykonane z białego lub żółtego złota również odznaczają się bezpieczną zawartością niklu.

Tytan to naturalny, bardzo odporny na korozje, twardy a jednocześnie lekki materiał. Tytan stosowany w medycynie do wysokiej jakości implantów chirurgicznych doskonale nadaje się na kolczyki, ponieważ jest nietoksyczny i nie reaguje chemicznie z ciałem, co przyspiesza proces gojenia.

W kolczykach do przekłuwania firmy Studex wykorzystywany jest tytan klasy 23 (znany również jako 6AL4V-ELI). Stop ten jest nie tylko niezwykle czysty i sprężysty (jednocześnie nie będąc kruchym), ale także oferuje więcej połysku w porównaniu do innych stopów. Ten gatunek stopu posiada bezpieczną zawartość niklu i dlatego doskonale nadaje się do długotrwałego pobytu wewnątrz ciała.

Nasze kolczyki są dodatkowo poddawane opatentowanemu, specjalnemu procesowi, który wytwarza szczelną powierzchnię składającą się w 99,9% z czystego tytanu. Odporną na zniszczenia i korozję. Dodatkowo dzięki temu procesowi nasze kolczyki mają kolory od jasnego złota po kolor szampana.

Jak dobrze przystosowane są kolczyki wykonane z tworzywa sztucznego?
Doradzamy naszym klientom aby unikali kolczyków wykonanych z tanich tworzyw sztucznych zwłaszcza jeżeli ich miejscem pochodzenia jest niepewne. Plastik możne się wyginać lub pękać kiedy jest zimno. Dlatego plastiku też nie da się porównać z markowymi kolczykami wykonanymi z wysokiej jakości materiałów, takich jak złoto czy tytan.

Przekłuwając uszy w partnerskim salonie Studex możesz odnaleźć nie tylko nasze hipoalergiczne kolczyki do przebijania z bezpieczną zawartością niklu, ale także wysokiej jakości kolczyki wykonane ze złota, platyny, tytanu lub srebra.

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube