Moda na zdrowie

Obecnie na czasie jest wszystko co zdrowe. Począwszy od produktów żywieniowych poprzez ubrania, kosmetyki aż po biżuterie. Coraz więcej osób dba o to, by produkty którymi się otaczają były zdrowe, nieuczulające i pozytywnie wpływały na ich samopoczucie.

Grono osób zainteresowanych zakupem żywności organicznej czy ekologicznej wciąż się poszerza. Powstaje coraz więcej sklepów mających w swojej ofercie takie właśnie produkty. Największym zainteresowaniem cieszą się przede wszystkim warzywa i owoce, które uprawiane były w wyjątkowych warunkach, bez użycia pestycydów czy sztucznych nawozów. Zwolennicy zdrowej żywności są również skłonni zapłacić więcej za ekologiczne mleko, jaja czy też mięso. Produktami tymi interesują się w szczególności kobiety w ciąży oraz mamy małych dzieci. Wierzą one, że zdrowe żywienie od urodzenia zapewni ich dzieciom lepszy start w przyszłość.

stack of multicolored clothing with 100% organic label

Również w przemyśle odzieżowym zapanował trend na ekologię. Coraz więcej firm odzieżowych proponuje swoim klientom produkty wykonane z bawełny organicznej. Plantacje bawełny ekologicznej używają jedynie naturalnych środków uprawy, przechodzą szereg kontroli i muszą posiadać specjalne certyfikaty pozwalające znakować odzież jako organiczna. Bawełna uprawiana na nich zbierana jest ręcznie. Ubrania wykonane z bawełny ekologicznej są najlepszym rozwiązani em w szczególności dla osób posiadających skłonność do skóry wrażliwej ze skłonnością do alergii oraz dla małych dzieci.

Bio organic fabric label.

W ostatnich latach konsumentki zaczęły również interesować się składem kosmetyków. Bardzo popularne stały się nazwy: kosmetyki naturalne, organiczne czy ekologiczne. Panie szukają przede wszystkim produktów nie posiadających parabenów. Są to konserwanty, które chronią kosmetyki przed zepsuciem oraz przedłużają ich świeżość. Klientki unikają w swoich kosmetykach także silikonów oraz pochodnych olei mineralnych z przemysłu petrochemicznego. Bardzo popularne są również kosmetyki tworzone na bazie wyciągów roślinnych i nierozcieńczane dodatkowo wodą.

Olejki i zioła

Coraz częściej Panie myślą także o tym, by biżuteria którą zakładają była odpowiednia dla ich zdrowia. Chcąc uniknąć alergii szukają zdrowych rozwiązań. Tak, jak w powyższych przypadkach tak i tu wszystko co jest bliżej natury jest zdrowsze niż sztucznie przetworzone przez człowieka (np. plastik). Dlatego też zwolenniczki ekologii wybierają przede wszystkim biżuterię tytanową. Dużą wagę przywiązuje się również do zawartości niklu w ozdobach, które bezpośrednio dotykają ciała. Obowiązująca w całej Unii Europejskiej Dyrektywa Niklowa mówi, że ilość niklu przedostająca się do organizmu z kolczyków nie może przekraczać 0,5 μg/cm²/tydzień. W naszych produktach wykonanych z nierdzewnej stali chirurgicznej ilość ta wynosi zaledwie 0,02 μg/cm²/tydzień. Zapewnia to bezpieczeństwo dla zdrowia i zmniejszenie ryzyka alergii do minimum. Ponadto produkty w tym kolczyki ze stali chirurgicznej 316 L nie uwalniają również niezwykle szkodliwego dla organizmu BPA zawartego w produktach plastikowych. Dzięki temu nasze kolczyki do uszu ze stali chirurgicznej to idealne kolczykami dla alergików. Dlatego doceniane są one w szczególności przez mamy, które dbając o swoje pociechy wybierają to co najlepsze.

Życzymy samych zdrowych i bezpiecznych wyborów dla siebie i całej rodziny:)

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube