Przekłuwanie uszu – porady na lato

Summer tips: A sun hat is ideal to protect newly pierced ears
Lato, a w szczególności wakacje to idealny czas na przekłucie uszu. Zwolnienie z codziennych obowiązków i większa ilość wolnego czasu pozwalają nam przyzwyczaić się do nowych kolczyków, a w szczególności pamiętać o pielęgnacji przekłutych uszu. To duża wygoda dla rodziców, ponieważ dzieci mają czas na nauczenie się jak dbać o nowe przekłucia. Taka pielęgnacja zajmuje niewiele czasu, jednak dwie minuty od rana mogą zaważyć na tym czy wasze dziecko zdąży na autobus do szkoły, czy nie.

Wielu rodziców wybiera wakacje celowo, ponieważ ich dzieci marzą o nowych kolczykach specjalnie na rozpoczęcie roku szkolnego. W ten sposób zachęcają dzieci do odpowiedzialności za prawidłową pielęgnację aby uszy zdążyły się do końca wakacji wygoić. Dłuższe kolczyki powinny być zdejmowane podczas fizycznej aktywności. Czasami nawet najmniejszy kolczyk należy zdjąć dla bezpieczeństwa. Ponieważ kolczyki, którymi przekłuwamy uszy powinny być noszone nieprzerwanie przez sześć tygodni wakacje to najlepszy moment na ich założenie. Dzięki temu nie ryzykujemy przymusowego wcześniejszego zdjęcia kolczyków na lekcji w-fu czy w klubie sportowym.

Następujące porady na lato są odpowiedzią na najczęściej zadawane nam pytania:

Czy można jechać na wakacje ze świeżo przekłutymi uszami?

Tak, jeśli to nie problem by pamiętać o pielęgnacji dwa razy dziennie. Pamiętaj by zapakować Płyn do pielęgnacji uszu Studex® i trochę płatków kosmetycznych. Wybierzcie butelkę 100 ml by mieć pewność że starczy Wam płynu na całe wakacje. Jeśli planujesz podróż samolotem pamiętaj by zapakować produkty do pielęgnacji w zapinaną torebkę z żyłką co jest wymagane przez większość linii lotniczych. Dobrym pomysłem będzie zabranie ze sobą nawilżonych chusteczek do dłoni. Dzięki temu będziemy mogli zadbać o przekłute uszy nawet jeśli nie będzie możliwości umycia rąk.

Czy mogę iść na basen po przekłuciu uszu?

Summer tips: Lakes and ocean water are better for newly pierced ears than chlorine pools
Jeśli to możliwe lepiej jest unikać publicznych basenów przez 6 tygodni od przekłucia płatka ucha (12 tyg. po przekłuciu chrząstki).  Ważne by przekłute uszy utrzymywać w jak najbardziej czystym i sterylnym środowisku. Dobrze jest unikać publicznych  basenów, na których używa się chloru, gdyż wysusza i podrażnia on skórę, ponadto w wodzie (także w jeziorach i oceanach) często znajdują się zarazki i bakterie.

Można pływać w jeziorach i oceanach, w których woda jest czysta. Należy tylko pamiętać o przemyciu uszu płynem Studex po kąpieli. Pamiętaj by umyć ręce przed całą procedurą pielęgnacji. Można używać również bandaży wodoodpornych, które wyrzuca się po wyjściu z wody. Piasek można zmyć za pomocą czystej wody.

Jak mogę ochronić swoje uszy przed poparzeniami słonecznymi?

Uszy są bardzo delikatne i powinny być chronione przed słońcem. Po przekłuciu nie należy stosować żadnych olejków czy balsamów do opalania. Zamiast tego osłoń swoje lub dziecka uszy za pomocą nakrycia głowy – kapelusza lub chustki.

Wniosek:

Przekłute uszy nigdy nie stanowią problemu. Czy jesteś na wakacjach, na plaży, wspinasz się po górach, czy przy innych fizycznych aktywnościach. Szybko przyzwyczaisz się do codziennej pielęgnacji. A gdy już wrócisz z wakacji wypoczęty, w dobrym humorze nowe kolczyki doskonale uzupełnią Twój wygląd, nadadzą mu blasku. 🙂

Uwaga: Jak wspomniano w  Informacjach prawnych, powyższe wskazówki nie należy traktować jako medyczną poradę. Jeśli masz medyczne pytanie czy wątpliwości skontaktuj się ze swoim lekarzem.

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube