Przekłuwanie uszu zimą

Zima to idealny czas na przekłucie uszu. Niskie temperatury sprzyjają procesowi gojenia. Ponadto gdy jest zimno zmniejsza się ryzyko powstania stanu zapalnego. Zazwyczaj zimą jesteśmy też mniej aktywni i rzadziej korzystamy z takich atrakcji jak baseny czy sauny. Dzięki temu świeżo przekłute uszy nie są narażone na atak bakterii z tych miejsc, łatwiej utrzymać ich higienę i zapobiec nadmiernemu zamaczaniu.

Jeśli zdecydujemy się na przekłucie uszu zimą musimy tylko uważać by nie podrażnić ich czapkami i szalikami. Bezpieczniej jest zrezygnować w tym czasie z czapek tzw. „uszatek” czy innych mocno naciąganych na uszy oraz nauszników. Zamiast tego wybierzmy berety, czy kapelusze, a pozostałe czapki zakładajmy tak by nie zakrywały płatków uszu. Jeśli chodzi o szaliki zrezygnujmy z bardzo grubych kominów, które mogą zahaczyć się o kolczyk.

Możemy również zapobiec zahaczaniu kolczyków o ubrania poprzez dobór odpowiednich wzorów. Tak więc zimą dobrze jest zrezygnować z kolczyków kamieni w tzw. pazurkach i o kształtach gwiazdek. Zamiast tego wybierzmy coś z bardziej regularnymi kształtami. Idealne będą kamienie w oprawie pełnej (okrągłej), kulki, czy stokrotki. Dla dzieci oprócz wzorów z linii Baby Box polecamy kolczyki obrazki (biedronki, motylki, delfinki itd.), gdyż mają one okrągły kształt i gładką, płaską powierzchnię. Więcej na temat naszych kolczyków dowiesz się tutaj.

Również przekłucie nosa i pępka najlepiej wykonać zimą. Poza szybszym gojeniem i ograniczeniem dostępu bakterii poprzez niekorzystanie z basenu nie narazimy świeżo przekłutych miejsc na działanie promieni słonecznych. Natomiast w przypadku pępka w pełni będziemy mogli się cieszyć naszym nowym piercingiem latem, gdyż do tego czasu miejsce przekłucia zdąży się całkowicie zagoić.

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube