Pytania & Odpowiedzi

Gdzie mogę przekłuć uszy instrumentami firmy Studex?

Wiele salonów kosmetycznychsklepów jubilerskich oraz innych sklepów korzysta z nowoczesnych sprzętów firmy Studex® oraz naszych sterylnych kolczyków do przekłuwania. Prześlij nam kod pocztowy i miasto na adres e-mail studex@studex.pl , w którym mieszkasz lub zadzwoń 800 168 008, a chętnie, pomożemy Ci znaleźć najbliższego partnera Studex® .

Partnerów Studex z poza Polski prosimy o bezpośredni kontakt z naszym lokalnym biurem lub filią w danym kraju

Czy mogę przynieść moje stare medyczne kolczyki do przekłucia uszu pistoletem Studex?

Niestety nie. Specjaliści, którzy korzystają z naszych najnowocześniejszych instrumentów do przekłuwania uszu nie mogą wykorzystywać innych kolczyków. W przypadku precyzyjnych pistoletów Studex ucho jest przebijane sterylnym kolczykiem. Kolczyki te są wysyłane do naszych partnerów w sterylnych opakowaniach. Kolczyk oraz zapięcie (motylek) są umieszczane w pistolecie. Podczas przekłuwania uszu pistoletem Studex, kolczyk zostaje umieszczony w uchu, jednocześnie z najbardziej optymalnym ustawieniem zapięcia. Nowy kolczyk nie jest niepotrzebnie dotykany. Nasze instrumenty działają wyłącznie z dopasowanymi kolczykami Studex. W celu uzyskania dalszych informacji na temat przekłuwania uszu przeczytaj Bezpieczne przekłuwanie uszu.

Kolczyki do przekłuwania uszu firmy Studex mają ogromną przewagę nad starszymi kolczykami medycznymi.

  • Znajdują się w sterylnych opakowaniach, a tym samym pomagają uniknąć zakażenia nowo przekłutych uszu.
  • Możesz wybierać spośród różnych materiałów, z których wykonane są kolczyki (stal chirurgiczna, tytan, złoto).
  • Z firmą Studex “kolczyk do pierwszego przekłucia” nie oznacza “kolczyka nudnego” – nasze kolczyki do przekłuwania wyglądają świetnie. Dzięki dużej gamie wspaniałych wzorów będziesz wyglądać stylowo od samego początku.

Jak długo po przekłuciu muszę nosić pierwsze kolczyki?

W przypadku płatków uszu noś kolczyki do przekłuwania przynajmniej 6 tygodni bez przerwy. W przypadku chrząstki zostaw je na co najmniej 12 tygodni bez przerwy. Po 6 tygodniach (dla płatków) lub 12 tygodniach (dla chrząstki) możesz zdjąć pierwsze kolczyki i założyć inny rodzaj kolczyków hipoalergicznych.
Przez pierwsze 6 miesięcy (dla płatków) lub 12 miesięcy (dla chrząstki) najlepiej używać kolczyków z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hipoalergicznego materiału. Wszystkie kolczyki z linii Studex® Sensitive oraz Studex® Select idealnie się do tego nadają. Twój zaufany partner Studex również z chęcią pomoże Ci wybrać inne kolczyki wysokiej jakości, np. z 14 lub 18-karatowego złota, które będą odpowiednie dla Twoich uszu. W przypadku obszaru chrząstki zalecamy sztangi.

Długo będziesz się cieszyć swoimi nowymi kolczykami, jeżeli po przekłuciu odpowiednio o nie zadbasz oraz zastosujesz do naszych porad pielęgnacyjnych.

Czy przekłuwanie uszu boli?

To jedno z najczęściej zadawanych nam pytań. Przekłucie uszu naszymi nowoczesnymi instrumentami trwa tylko kilku sekund. Większość ludzi twierdzi, że czuje jedynie małe ukłucie. Z naszym Studex® System75™, prawie nie zauważysz, że Twoje nowe kolczyki już są w Twoim uchu. System ten bardzo dobrze nadaje się dla dzieci. Gdy obejrzysz filmik poniżej, zobaczysz, że nawet nasza modelka nie drgnęła podczas przekłuwania uszu. To dlatego, że nasze systemy korzystają z opatentowanej technologii, a nasi partnerzy są bardzo dobrze wyszkoleni. Jesteśmy dumni mogąc zaoferować naszym klientom najlepszą możliwą jakość przekłuwania uszu.

W jakim wieku najlepiej przekłuć uszy dziecku?

Jest to często zadawane przez rodziców pytanie. Z chęcią przedstawiamy kilka faktów oraz zaleceń:

Jest to pytanie na które trudno odpowiedzieć, ponieważ nie ma “najlepszego” lub “właściwego” wieku aby przekłuć dziecku uszy. Studex oferuje swoje produkty w ponda 70 krajach na 6 kontynentach, stąd wiemy że jest wiele opinii na ten temat. Przekonasz się, że każda kultura ma inną odpowiedź na to pytanie. W niektórych krajach, takich jak Meksyk czy też Włochy często przekłuwa się uszy małym dziewczynkom jeszcze w wieku niemowlęcym. W innych kulturach niektórzy uważają, że w ogóle nie powinno się przekłuwać uszu dzieciom. W wielu krajach obserwujemy jednak tendencję wzrostową liczby przekłuwanych uszu u dzieci, zwłaszcza jeśli ich rodzice, zwłaszcza ich matki same noszą kolczyki. Ogólnie rzecz ujmując, zauważamy wzrost liczby przekłuwanych uszu u dzieci na całym świecie.

Nie doradzamy rodzicom czy powinni lub nie powinni przekłuć uszy swoim dzieciom. Kiedy rodzice nas pytają zalecamy poczekać z przekłuciem uszu swoich pociech dopóki nie otrzymają najważniejszych szczepień. Jeżeli masz wątpliwości skonsultuj się z pediatrą Twojego dziecka. Zalecamy również aby wstrzymać się do momentu kiedy dziecko samo wyrazi chęć noszenia kolczyków. Niektóre dzieci chcą nosić kolczyki już w wieku 5 lat, inne w wieku lat 15, a jeszcze inne w ogóle nie będą chciały ich nosić.

Kiedy wraz z Twoim dzieckiem podejmiecie decyzję o przekłuciu uszu zatroszcz się o to, aby wybrać gabinet, który korzysta z najnowocześniejszych produktów firmy Studex. Wtedy będziesz mieć pewność, że oferowane Tobie produkty są najwyższej jakości. Studex® jest wiodącą marką systemów do przekłuwania uszu na świecie. Dla dzieci polecamy Studex System75. Dzięki jego nowej, opatentowanej technologii dziecko nawet nie zauważy kiedy jego uszy zostaną przekłute. Ponadto działanie aparatu jest niezmiernie ciche, nie wydaje on dźwięku wystrzału tak aby dziecka nie wystraszyć. Nasze kolczyki są nie tylko sterylne ale również dają możliwość wyboru spośród różnych wysokiej jakości materiałów oraz licznych wzorów. Linia dla Dzieci Baby Box oferuje śliczne pierwsze kolczyki w pięknym ozdobnym pudełeczku.

Jeśli Twoje dziecko pomoże wybrać swoje kolczyki będzie bardziej skupione na nich, a mniej na samym procesie przekłuwania. Dobór twoich słów jest również bardzo istotny. Unikaj słów, które mogą przestraszyć dziecko takich jak “przekłuwanie” czy “pistolet”. W zamian powiedz coś w stylu “Chodźmy po twoje kolczyki”. Specjalista od przekłuwania uszu używa “małego przyrządu do założenia kolczyków”. Wybierz renomowany gabinet kosmetyczny lub sklep jubilerski, który wykorzystuje produkty firmy Studex. Na początek możesz iść do gabinetu z dzieckiem aby tylko popatrzeć na kolczyki. Kiedy wrócicie przekłuć uszy innego dnia Twoje dziecko będzie pamiętało przyjazną panią kosmetyczkę, czy jubilera i poczuje się bardziej komfortowo. Prawdopodobnie pamiętasz to z wizyt u lekarza: wiele dzieci boi się zastrzyków, chociaż jest to tylko lekkie ukłucie. W porównaniu do zastrzyków przekłuwanie uszu naszym Systemem75 jest prawie bezbolesne, nawet dla dzieci.

Odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu jest niezwykle ważna. To wy jako rodzice jesteście odpowiedzialni za dopilnowanie tego by wasze pociechy prawidłowo dbały o swoje nowo przekłute uszy. Prosimy przeczytać i stosować się do naszych porad pielęgnacyjnych. W zależności od wieku Twojego dziecka wytłumacz jej lub jemu jak może pomóc swoim uszom szybko się zagoić. Upewnij się czy zapinka kolczyka (motylek) nie uciska zbyt mocno płatka ucha. Powinna znajdować się bliżej końcówki kolczyka tak aby umożliwić swobodny przepływ powietrza.

Otrzymujemy bardzo pozytywne opinie od rodziców, którzy wybrali partnerski gabinet Studex do przekłucia uszu swoich pociech. Są oni zadowoleni zarówno z kolczyków jak i z samego przekłucia uszu. Będziemy wdzięczni jeżeli zechcesz podzielić się z nami swoim doświadczeniem.

Więcej informacji o naszej Lini dla Dzieci.

Jak pielęgnować nowo przekłute uszy?

Odpowiednia pielęgnacja po przekłuciu uszu jest bardzo ważna. Prosimy przeczytać i zastosować się do naszych porad pielęgnacyjnych. Jako rodzice będziecie odpowiedzialni za pielęgnację, a także za przypominanie swoim dzieciom o dbanie o nowo przekłute uszy.

Wydaje mi się, że po przekłuciu uszu wdała się infekcja. Co mogę zrobić?

Możesz uniknąć infekcji ucha po przekłuciu, jeżeli wybierzesz sterylne kolczyki i zadbasz o higienę świeżo przekłutego miejsca. Pamiętaj również aby zapinka (motylek) nie była dociśnięta zbyt blisko ucha. Zapinka powinna znajdować się bliżej końca kolczyka (kolczyki Studex posiadają w tym miejscu małe wcięcie) tak aby zapewnić swobodny przepływ powietrza, a tym samym wspomagać proces gojenia. Ponadto należy wybierać kolczyki wykonane z materiałów, które są dobre dla twoich uszu i są zgodne z normami EU i FDA (U.S. Food & Drug Administration). Kolczyki firmy Studex dostarczane są w sterylnym opakowaniu. Kolczyki te jak i wszystkie kolczyki z naszej lini Studex Sensitive oraz Studex Select są hipoalergiczne i nie zawierają niklu, ołowiu, kadmu ani kobaltu co czyni je doskonałym wyborem.

Jeżeli jednak pojawi się zakażenie możesz skorzystać z naszego płynu do pielęgnacji Studex, nawilżającego produktu do pielęgnacji, który znajdziesz u swojego zaufanego partnera Studex. Zalecamy zakup 100-ml butelki od razu po przekłuciu ponieważ należy go stosować minimum dwa razy dziennie przez 6 tygodni (w przypadku płatków uszu) lub 12 tygodni (w przypadku chrząstki) od momentu przekłucia.

W przypadku nowo przekłutych uszu, pamiętaj aby postępować zgodnie z naszymi poradami pielęgnacyjnymi oraz oczyszczać uszy regularnie.

Jeżeli Twoje uszy całkowicie się wygoiły, a jednak masz problem z noszeniem nowych kolczyków innej firmy, możliwe, że masz reakcję alergiczną na dany materiał. W takim wypadku zalecamy zdjęcie tych kolczyków oraz przemywanie miejsca przekłucia płynem do pielęgnacji do momentu ustąpienia infekcji. Wtedy możesz założyć kolczyki, które Twoje uszy tolerują. W późniejszym czasie możesz sprawdzić ponownie czy rzeczywiście występuje u Ciebie uczulenie na dane kolczyki. Jeżeli tak, nie należy ich dłużej nosić. Zawsze należy upewnić się czy kolczyki wykonane są z odpowiednich materiałów .

Nawet jeżeli masz przekłute uszy od dłuższego czasu i nosisz kolczyki, z którymi wcześniej nie było problemów infekcja nadal może się pojawić. Może do tego dojść poprzez drobne rozdarcia, które mogą być spowodowane np. przez ubranie, które zaplątało się w kolczyk podczas ubierania. W takim przypadku możesz również użyć płynu do pielęgnacji Studex do przemywania podrażnionego ucha. Jeśli zechcesz zamienić kolczyki na inne za jakiś czas, pamiętaj aby przed założeniem również przeczyścić je płynem.

Nieznaczna opuchlizna i/lub zaczerwienienie mogą pojawić się bezpośrednio po przekłuciu lub później, np. z powodu drobnych rozdarć i jest to normalne. Objawy te powinny ustąpić w ciągu 48 godzin pod warunkiem, że stosujesz się do naszych porad pielęgnacyjnych.
Jeśli wystąpi nadmierny ból, obrzęk lub zaczerwienienie, należy niezwłocznie zasięgnąć porady lekarza.
Nie traktuj komplikacji związanych z przekłuciem chrząstki zbyt lekko! Zaniedbanie właściwej pielęgnacji uszu po przekłuciu lub niezasięgnięcie porady medycznej NATYCHMIAST gdy pojawi się problem, może spowodować trwałe uszkodzenie chrząstki ucha. Nie wahaj się w takich okolicznościach — będziesz zadowolony i poczujesz ulgę po zasięgnięciu porady lekarza w odpowiednim czasie.

Jak dbać o ucho po zdjęciu pierwszego kolczyka?

Należy pamiętać o odpowiedniej higienie ucha już po zdjęciu pierwszego kolczyka. Zachęcamy do przejrzenia naszych porad pielęgnacyjnych, tam znajdą Państwo również informacje dotyczące higieny po zdjęciu pierwszego kolczyka.

Czy dziurki mogą się zarosnąć?

Przekłucie które jest nowe lub nie w pełni wygojone może się zarosnąć jeżeli wyjmiesz kolczyk. Dlatego kolczyki powinny być noszone w sposób ciągły przez 6 tygodni (płatki) lub 12 tygodni (chrząstka) od momentu przekłucia.
Całkowite wygojenie może trwać do 5 miesięcy (w przypadku płatków) lub 12 miesięcy (w przypadku chrząstki). W tym czasie noś tylko odpowiednie kolczyki, unikaj kolczyków wiszących. Szpilka kolczyka powinna być wykonana z nierdzewnej stali chirurgicznej lub innego hypoalergicznego materiału. W przypadku obszaru chrząstki zalecamy sztangi.

Kiedy Twoje nowo przekłute uszy całkowicie się wygoją, nie ma możliwości aby zarosły się ponownie. Wnętrze dziurki pokrywa się skórą, która w ten sposób zamyka “ranę” spowodowaną przekłuciem ucha. Czasem jeżeli nie nosisz kolczyków przez jakiś czas, może się wydawać, że dziurka zarosła ponieważ nawet wygojone przekłucie wydziela sebum. Jest to gęsta, biała wydzielanie i jest to zupełnie normalne.

Jak przebiega proces przekłuwania uszu u partnera firmy Studex?

Salony korzystające z systemów przekłuwania uszu firmy Studex oferują przyjemne otoczenie i dobrze wyszkolonych specjalistów. Z naszymi systemami przekłuwania uszu, uszy przekłuwane są przy użyciu naszych specjalnie zaprojektowanych kolczyków, które mogą być noszone również na co dzień. Podczas procesu przekłuwania zarówno przebijający kolczyk jak i zapięcia są jednocześnie ustawiane w optymalnej pozycji. Twoje ucho nie będzie dotykane bez potrzeby. Cały proces przekłucia jest delikatny, szybki, bezpieczny i absolutnie higieniczny. Ani sterylny kolczyk, ani sterylne zapięcie nie są dotykane przez specjalistę w żadnym momencie. Ponadto Twoje ucho nigdy nie znajduje się w bezpośrednim kontakcie z instrumentem.

Sprawdź nasz szczegółowy opis 12 kroków procesu przekłuwania uszu z Systemem75 firmy Studex

Czy mogę przekłuć uszy w zimie?

Oczywiście! Od zawsze słyszymy od swoich klientów, że słyszeli że przekuwanie uszu w zimie to nie jest najlepszy pomysł. Nie wiemy skąd wziął się taki pogląd. Informujemy, że to zwykłe kłamstwo! Uszy mogą być przekuwane o każdej porze roku, pod względem komfortu w zimie przekuwanie może okazać się mniej bolesne dla ucha.

Oczywiście dobrze uważać podczas noszenia wszelkiego rodzaju czapek, szalików bądź golfów, jak to opisaliśmy w naszym zimowym poradniku. Ale ma to raczej związek z samym noszeniem kolczyków, a nie nowo przekłutymi uszami. Prawdopodobieństwo zapalenia ucha wcale nie jest bardziej prawdopodobne w zimie.

Czy mogę pływać po przekłuciu uszu?

Jeśli to możliwe lepiej jest unikać publicznych basenów przez 6 tygodni od przekłucia płatka ucha (12 tyg. po przekłuciu chrząstki).  Ważne by przekłute uszy utrzymywać w jak najbardziej czystym i sterylnym środowisku. Dobrze jest unikać publicznych  basenów, na których używa się chloru, gdyż wysusza i podrażnia on skórę, ponadto w wodzie (także w jeziorach i oceanach) często znajdują się zarazki i bakterie.

Lepiej pływać w sprawdzonych miejscach, w których możemy być pewni że woda będzie czysta. Należy tylko pamiętać o przemyciu uszu płynem Studex po kąpieli. Pamiętaj by umyć ręce przed całą procedurą pielęgnacji. Można używać również bandaży wodoodpornych, które wyrzuca się po wyjściu z wody. Piasek można zmyć za pomocą czystej wody. Więcej porad znajdziecie w naszym letnim i wakacyjnym poradniku po przekłuwaniu uszu.

Jestem niepełnoletnia, czy potrzebuję zgody rodziców na przekłucie uszu?

Tak, w większości krajów jeśli nie posiadasz 18 lat musisz posiadać zgodę na przekłucie uszów od rodziców bądź prawnych opiekunów. Jeśli nie posiadacie 16 lat to na przekłuwanie uszu musicie stawić się razem z rodzicami bądź prawnym opiekunem, który podpisuje zwolnienie z punktu przekłuwania uszu. Jeśli macie pomiędzy 16 a 18 rokiem życia to musicie posiadać pisemną zgodę od rodziców na przekłucie uszu.

Masz pytanie na które jeszcze nie odpowiedzieliśmy? Skontaktuj się z nami. Aktualizujemy dział “Pytania & Odpowiedzi” regularnie.

Zespół Studex

 

 

Pozostańmy w kontakcie

Twitter Studex na Twitterze
Facebook Studex na Facebooku
Instagram Studex na Instagramie
YouTube Oglądaj nas na YouTube.
Kontakt Wyślij wiadomość.
PinterestStudex na Pinterest.

To takie proste

External link to Studex video on YouTube

Studex video on YouTube